Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD "Puszcza" w Szczecinie (SBO 2016) - nie w tym roku :(

Szanowni Działkowcy,

znane są już wyniki głosowania w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Zwyciężył projekt przebudowy skrzyżowania ulic Łubinowej, Przelotowej, Nałkowskiej i Handlowej, który poparło 1578 osób. Na nasz projekt zagłosowało 628 osób i tym samym znalazł się on na 8. miejscu w głosowaniu dla dzielnicy Prawobrzeże wyprzedzając 30 innych zgłoszonych projektów. Jest to wynik prawie dwukrotnie lepszy od ubiegłorocznego (i to pomimo obostrzeń dotyczących możliwości oddania głosu wprowadzonych w tym roku przez organizatora), kiedy to osiągnęliśmy 12. miejsce (na 24) z poparciem 351 osób.

Gratulujemy zwycięzcom oraz serdecznie dziękujemy wszystkim 628 osobom, które zdecydowały się na oddanie głosu na projekt „POPRAWA JAKOŚCI DRÓG DOJAZDOWYCH DO ROD PUSZCZA W SZCZECINIE”. Dziękujemy także za trud i wysiłek, jakie część z Państwa włożyła w promocję naszego projektu i jednocześnie apelujemy do wszystkich Działkowców i sympatyków idei ogrodów działkowych o jeszcze większą mobilizację w roku następnym.

628 głosów poparcia dla zgłoszonego przez nas projektu jednoznacznie wskazuje też na skalę problemu związanego z fatalnym stanem dróg i „ulic” biegnących do naszego ogrodu. Dlatego niezależnie od przyszłorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie wystąpi do Prezydenta Miasta Szczecin za pośrednictwem ZDiTM w Szczecinie z wnioskiem o uregulowanie ich przebiegu, poprawę stanu ich nawierzchni oraz właściwe ich oznakowanie.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie

 

Zamknięcie sieci wodociągowej na sezon zimowy

Szanowni Działkowcy,

informujemy, że w dniu dzisiejszym zakręcony został zawór główny wody na okres zimowy. Prosimy o dokładne spuszczenie wody z rur na działce i zabezpieczenie wodomierzy, aby uniknąć zniszczeń.

Rozpoczęcie ponownych dostaw wody planowane jest na dzień 15 kwietnia 2016 r.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie

 

Projekt nr 83, Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD "Puszcza" w Szczecinie - zostały ostatnie dni na oddanie głosu!

Szanowni Działkowcy,

z przyjemnością infromujemy, że Polski Związek Działkowców - Okręg w Szczecinie dostrzega i wspiera nas w naszej walce o wybór projektu POPRAWA JAKOŚCI DRÓG DOJAZDOWYCH DO ROD "PUSZCZA" W SZCZECINIE w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatlelskiego 2016. Od dziś wszyscy Działkowcy ze Szczecina i regionu mogą zapoznać się z elektroniczną wersją naszego plakatu przygotowanego z tej okazji na stronie interntowej PZD - Okręg w Szczecinie: http://www.ozpzd-szczecin.pl/

Przy okazji przypominamy, że jeszcze przez nieco ponad tydzień - do 21 października włącznie - możecie Państwo osobiście w filii UM na os. słonecznym lub budynku UM Szczecin na pl. Armii Krajowej 1, jak również poprzez specjalną stronę internetową głosować na naszą wspólną sprawę.

W razie jakichkolwiek kłopotów z oddaniem głosu zapraszamy w najbliższy piątek w godz. 17:00 - 19:00 na dyżur zarządu do budynku zarządu znajdującego się na terenie ogrodu, gdzie pomożemy w skutecznym oddaniu głosu przez internet - prosimy pamiętać tylko o zabraniu dokumentu tożsamości z numerem PESEL i telefonu komórkowego! Jednocześnie dziękujemy za już oddane i zebrane głosy :-)

Projekt nr 83 POPRAWA JAKOŚCI DRÓG DOJAZDOWYCH DO ROD "PUSZCZA" W SZCZECINIE czeka także na Twój głos! To nasza wspólna sprawa!

Pozdrawiamy
Zarzą ROD "Puszcza" w Szczecinie

 

Nowy Regulamin ROD!

Szanowni Działkowcy,

1 października 2015 roku Krajowa Rada PZD uchwaliła Regulamin ROD, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku. Tym samym, już od nowego roku skończy się ostatecznie czas braku jednoznacznych podstaw prawnych regulujących nasze "działkowe" życie, co z pewnością będzie miało pozytywny skutek dla osiągnięcia ładu i porządku w naszym ogrodzie.

Zachęcamy wszystkich Działkowców do uważnej lektury regulaminu, którego tekst znaleźć można pod tym adresem: Regulamin ROD przyjęty w 2015 r.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie

 

Instrukcja głosowania w internecie na nasz projekt w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego!

Szanowni Działkowcy, Drodzy Goście,

Zarząd ROD "Puszcza" przypomina z radością przypomina, iż możemy już (aż do 21 października włącznie) głosować można na nasz projekt „POPRAWA JAKOŚCI DRÓG DOJAZDOWYCH DO  ROD „PUSZCZA” W SZCZECINIE” zgłoszony dla dzielnicy PRAWOBRZEŻE pod numerem 83. To szansa na inwestycję dla naszego ogrodu w wysokości  aż 1.350.000,00 zł (słownie: JEDEN MILION TRZYSTA PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH), której nie możemy zaprzepaścić!

Głosować można osobiście w Urzędzie Miasta Szczecina lub jego filii na Os. Słonecznym lub w internecie: https://konsultuj.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116109.asp

Poniżej prezentujemy instrukcję, która mamy nadzieję będzie pomocna w samodzielnym, skutecznym oddaniu głosu na nasz projekt drogą internetową:

A. W dowolnej przeglądarce internetowej (np.: Firefox, Opera, IE, Edge, Spartan) w pasku adresowym wpisz adres strony głosowania: https://konsultuj.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116109.asp lub po prostu kliknij na ten link lewym przyciskiem myszy (dalej: LPM)

B. Wyświetli się strona zobrazowana poniżej.

W polach zaznaczonych kołem nr 1 wpisujemy swoje dane zgodnie z wyświetlanymi opisami, kolejno:
1.    numer PESEL,
2.    imię,
3.    nazwisko,
4.    nazwisko panieńskie matki,
5.    ważny(!) numer posiadanego przez nas numeru telefonu komórkowego,
6.    ulicę i numer domu naszego adresu zameldowania w Szczecinie,
7.    numer lokalu/mieszkania w którym jesteśmy zameldowani.

Prosimy zwrócić uwagę na poprawność wprowadzanych danych i ich zgodność z aktualnym stanem faktycznym i prawnym dotyczącym naszych danych osobowych, numeru telefonu komórkowego oraz miejsca naszego zameldowania w Szczecinie.

Następnie zaznaczamy oba „ptaszki” oznaczone kołami nr 2 i wreszcie klikamy (LPM) na przycisk dalej (pole z numerem 3).

C. Następnie wyświetli nam się kolejna podstrona zawierająca listę wszystkich projektów, na które możemy oddać głos. Aby przyspieszyć znalezienie interesującego nas projektu oznaczonego numerem 83, tj. „Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD Puszcza w Szczecinie”, w polu oznaczonym numerem 1 wpisujemy „Puszcza” i wciskamy na klawiaturze przycisk „ENTER” lub klikamy (LPM)  na zielony przycisk „Wyszukaj”. Lista dostępnych projektów zawęzi się, a my możemy w łatwy sposób zaznaczyć poprzez kliknięcie (LPM) na pole wyboru znajdujące się z prawej strony nazwy naszego projekt. Po kliknięciu tym na polu tym pojaw się symbol „ptaszka” (koło nr 2), nasz projekt trafi również na listę zadań, na które chcemy oddać głos (koło nr 3).

Warto pamiętać, że możemy w sumie oddać głos aż na 3 projekty (także w ramach różnych dzielnic), do czego gorąco zachęcamy!

Po „zaptaszkowaniu” projektu „Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD Puszcza w Szczecinie” ostatecznie klikamy na pole „Dalej” (oznaczone nr 4).


D. Teraz pojawi się kolejna podstrona, na której jeszcze raz sprawdzić możemy, czy głosujemy na nasz projekt „Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD Puszcza w Szczecinie” (pole nr 1) oraz czy podaliśmy poprawny numer telefonu.

Warto mieć na uwadze, że przy głosowaniu drogą elektroniczną możemy podać dany numer telefonu komórkowego tylko raz. Innymi słowy, każdy członek naszej rodziny oddający głos na nasz projekt musi posiadać swój, indywidualny numer telefonu komórkowego!

Po weryfikacji poprawności wskazanych powyżej danych klikamy (LPM) na pustym kwadracie przy opisie „Nie jestem robotem” (koło nr 3).Na skutek tego działania w miejscu tym pojawi się tam zielony „ptaszek” (pole nr 1). Następnie klikamy (LPM) na przycisku „Dalej” (koło nr 4)E. W kolejnym etapie głosowania przez internet wyświetli nam się kolejna, przedostatnia już podstrona, a my czekamy cierpliwie na otrzymanie droga sms’ową kodu, który Urząd Miasta Szczecin wysyła na podany przez nas numer telefonu komórkowego.


Uwaga – zgodnie z wyświetlaną na ekranie instrukcją, w razie nieotrzymania sms’a przez okres 10 minut, klikamy (LPM) na przycisk „Wstecz” i powtarzamy korki opisane w punkcie D.

Po otrzymaniu kodu poprzez sms, kod ten wprowadzamy w pole oznaczone nr  1 i klikamy (LPM) na przycisku „Zapisz” (pole nr 2).

Na skutek tego działania powinna wyświetlić się nam ostatnia już podstrona z informacją „Serdecznie dziękujemy za oddanie głosu do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016” wyświetloną na oznaczonym na poniższym obrazie zielonym polu.


My również dziękujemy za oddanie głosu na zgłoszony przez nas projekt - 83. „Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD Puszcza w Szczecinie” – prosząc jednocześnie, aby udostępniając powyższe informacje zachęcali Państwo do oddawania na niego głosów członków swoich rodzin, przyjaciół, bliskich czy sąsiadów.

Każdy głos jest na wagę złota, a dokładnie 1.350.000,00 złotych!

Na koniec przypominamy, iż w razie problemów z zagłosowaniem zapraszamy na dyżur Zarządu w dniach 02.10, 09.10 oraz 16.10., gdzie pomożemy w skutecznym oddaniu głosu (prosimy o zabranie ze sobą telefonu komórkowego i dowodu osobistego)!

Dziękując z góry za Wasze głosy  pozdrawiamy serdecznie Uśmiech
Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie

 
Więcej artykułów…