Szczeciński Budżet Obywatelski 2016 - mamy już swój plakat!

Szanowni Państwo,

z radością pragniemy poinformować, że w ramach naszych starań o promowanie projektu - Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD "Puszcza" w Szczecinie - zgłoszonego w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zakończono przygotowywanie i druk plakatu informacyjnego, który w porozumieniu z PZD, Okręg w Szczecinie rozwieszony zostanie we wszystkich większych ogrodach w Szczecinie, jak i na tablicach ROD Puszcza. Jednocześnie, informacje o naszym projekcie rozpowszechniane będą na rozpoczynających się właśnie szkoleniach dla zarządów rodzinnych ogrodów działkowych prowadzonych przez PZD, Okręg w Szczecinie.

Plakat ROD "Puszcza"

Przy tej okazji raz jeszcze prosimy Państwa o namawianie członków swoich rodzin, znajomych i przyjaciół ze Szczecina, w tym działkowców z innych szczecińskich ogrodów do oddania głosu na nasz projekt zgłoszony w ramach zadań dla dzielnicy Prawobrzeże.

Gra toczy się o dużą - bo wynoszącą 1 350 000,00 zł - stawkę!

Przypominamy, iż głosować będzie można od 1 do 21 października tego roku:
1. osobiście w siedzibie UM Szczecin, Plac Armii Krajowej 1 lub w filii UM Szczecin, ul. Rydla 39 na osiedlu słonecznym
2. przez internet na stronie: http://konsultuj.szczecin.pl

W przypadku problemów z oddaniem głosu przez internet zapraszamy w piątki 2, 9 i 16 października na dyżury zarządu ROD "Puszcza" w Szczecinie, w trakcie których pomożemy Państwu w skutecznym oddaniu głosu w tym ważnym głosowaniu.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie

 

ROD "Puszcza" w Szczecinie na facebook'u!

Szanowni Działkowcy,

idąc z duchem czasu informujemy, iż na portalu społecznościowym Facebook założony został profil dla naszego ogrodu: https://www.facebook.com/RODPuszczaSzczecin

Zachęcamy do jego polubienia, jak i aktywnego udziału w jego tworzeniu, co może mieć niebagatelne znaczenie w kontekście zgłoszonego przez nas projektu - oprawa jakości dróg dojazdowych do ROD "Puszcza" w Szczecinie - w tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie

 

Dzień Działkowca 2015 - 30 lat istnienia naszego ogrodu!

Drodzy Działkowcy,

tegoroczne obchody Dnia Działkowca połączone z jubileuszem 30-lecia istnienia naszego ogrodu, które odbywały się 05 września 2015 r. są już niestety za nami.

Uroczystość otworzył Prezes ROD "Puszcza" w Szczecinie, Pan Marek Aniszewski, który powitał wszystkich zgromadzonych oraz przedstawił zamierzenia zarządu na przyszłość, w szczególności przebieg poczynionych starań oraz zasady dotyczące zgłoszonego w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego projektu "Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD Puszcza w Szczecinie".

Następnie - w części oficjalnej - uhonorowano Działkowców-Seniorów tworzących ogród od początku jego istnienia przekazując okolicznościowe dyplomy oraz kosze upominkowe, jak również wręczono odznaki "Zasłużonego Działkowca" różnego stopnia. Te ostatnie, oprócz przedstawicieli władz ogrodu w osobach Prezesa ROD "Puszcza" oraz Wiceprezes ROD Puszcza, Pani Bogusławy Rybak uroczyście wręczał też Pan Roman Krempski - Sekretarz Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie - który jednocześnie skierował przy tej okazji kilka słów do Działkowców oraz na ręce zarządu wręczył okolicznościowy dyplom oraz statuetkę z okazji jubileuszu ogrodu. Zarząd ROD "Puszcza" ogłosił również wyniki konkursów na wzorcową działkę roku 2015 w obu kategoriach, tj. działka rekreacyjna oraz warzywniczo-sadownicza oraz przeprowadził tradycyjny konkurs na wieńce dożynkowe przygotowywane przez przedstawicieli poszczególnych sektorów.

Jako, że nasza uroczystość dotyczyła 30 lat istnienia ogrodu, okolicznościowe kosze upominkowe otrzymali również wszyscy zaproszeni w charakterze specjalnych gości dotychczasowi Prezesi ROD "Puszcza". Wreszcie, wspomnieć należy, iż w naszych uroczystościach udział wzięli przedstawiciele zarządu zaprzyjaźnionego ogrodu ROD "Rekreacja" znajdującego się w Szczecinie-Kluczu, za których upominek w postaci książki oraz mile spędzony wspólnie czas serdecznie dziękujemy.

Po części oficjalnej - wszyscy działkowcy w liczbie około 100 - oddali się już wyłącznie zabawie, na którą składało się zarówno "coś dla ciała" w postaci smacznej grochówki, chleba ze smalcem oraz ogórków małosolnych, jak i "coś dla ducha" w postaci oprawy muzycznej tworzonej na żywo przez zespół "Bez Zagrychy" z Pyrzyc i towarzyszących im tańców.

Obchody Dnia Działkowca uzupełniał także mini-kiermasz, w ramach którego oferowano przedmioty rękodzieła, kosze wiklinowe, wędzone ryby, miód oraz watę cukrową i prażoną kukurydzę dla najmłodszych, dla których dodatkowo zapewniono animacje, w szczególności różnego rodzaju konkursy oraz malowanie twarzy.

Pomimo, iż zespół muzyczny zakończył swoje występy po kilku bisach i dedykacjach około 20:30, to gwar rozmów, zabaw i muzyki rozbrzmiewał jeszcze na terenie całego ogrodu do późnych godzin nocnych.

Mamy nadzieję, że obchody Dnia działkowca w roku 2015 na długo i wyłącznie dobrze zapiszą się w Państwa pamięci i to pomimo tzw. "pogody w kratkę". Oczywiście pozostajemy do Państwa dyspozycji w kwestii wszelkich uwag, tak aby  Dzień Działkowca w roku 2016 wypadł jeszcze lepiej! Póki co jednak, dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do zapoznania się galerią zdjęć ilustrujących tegoroczną imprezę!

Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie


P.S. Chcielibyśmy wyrazić dodatkowo szczególne podziękowania za nieodpłatną pomoc w przygotowaniach oraz realizacji tegorocznej imprezy członkom rodzin Wiceprezes ROD "Puszcza" w Szczecinie, Pani Bogusławy Rybak oraz Członkini Zarządu ROD "Puszcza" w Szczecinie, Pani Zofii Tyłodzieckiej. Serdecznie dziękujemy i już teraz zachęcamy wszystkich Działkowców oraz członków ich rodzin do aktywnego udziału w przygotowaniach obchodów Dnia Działkowca w roku 2016!

Pokolenia


 

Wyniki konkursów na wzorcową działkę rekreacyjną i rekreacyjno-warzywną ROD "Puszcza" w Szczecinie roku 2015!

Szanowni Działkowcy,

w uzupełnieniu do podsumowania przebiegu Dnia Działkowca 2015, połączonego z obchodami 30-lecia naszego ogrodu poniżej przypominamy wyniki konkursów na wzorcową działkę w kategoriach:
1) działka rekreacyjna
2) działka warzywniczo-sadowniczą
wraz ze zdjęciami autorstwa Marka Aniszewskiego, Prezesa ROD "Puszcza" w Szczecinie.

Wszystkim użytkownikom wyróżnionych działek serdecznie gratulujemy dziękując jednocześnie za tworzenie dobrych wzorów do naśladowania dla nas wszystkich! :-)

Wzorcowa działka rekreacyjna 2015

I miejsce - działka nr 262

II miejsce - działka nr 461
III miejsce - działka nr 33Wzorcowa działka rekreacyjno-warzywna 2015

I miejsce - działka nr 510

II miejsce - działka nr 269


III miejsce - działka nr 505


Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie

 

Informacje o naszym projekcie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 na stronach PZD!

Szanowni Działkowcy,

z nieukrywaną radością informujemy, że nasze starania na rzecz poprawy dróg dojazdowych do ROD "Puszcza" w Szczecinie w ramach tzw. Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 zostały dostrzeżone przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców, a informację o nich zamieszczono na stronach PZD: http://pzd.pl/artykuly/16558/188/ROD-Puszcza-w-Szczecinie-ma-szanse-na-inwestycje-w-ramach-budzetu-obywatelskiego.html

Zapewniamy jednocześnie, że to dopiero początek naszych działań mających na celu przegłosowanie projektu "Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD "Puszcza" w Szczecinie" w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 oraz zapraszamy na jutrzejsze obchody Dnia Działkowca połączone z jubileuszem 30-lecia naszego ogrodu, w trakcie których Prezes ROD "Puszcza" w Szczecinie, Pan Marek Aniszewski przedstawi szczegółowo nasze dotychczasowe działania, jak i przyszłe zamierzenia związane z tym zagadnieniem.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie

 
Więcej artykułów…