List do Rzecznika Praw Obywatelskich

My działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. "Puszcza" w Szczecinie uczestniczący w naszym dorocznym święcie "Dniu Działkowca" zwracamy się do Pani profesor o zaniechanie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z konstytucją niedawno uchwalonej ustawy o ROD.

Więcej…

 

Informacja

Informujemy, że zebranie ustawowe wszystkich działkowców zostanie przeprowadzone w dniu 26.09.2014r. o godz. 18:00 pierwszy termin, drugi termin godz. 19:00. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości.

 

Projekt "Stop rozbiórkom altan" poparło już 161 tysięcy osób

Akcja zainicjowana przez PZD, która ma uchronić przed rozbiórką 900 000 altan w ROD, zyskuje coraz większe poparcie działkowców i ich rodzin.  Pod projektem o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw podpisało się już 161 tysięcy osób.

Działkowcy na zbieranie podpisów mają czas do 18 października, dlatego zamierzają nadal aktywnie je zbierać. Teoretycznie, mając 100 tys. podpisów, mogliby już w tym momencie złożyć je w Sejmie. Jak jednak podkreślają, doświadczenie pokazuje, że im większym poparciem społecznym może się wykazać projekt obywatelski, tym większa szansa na jego uchwalenie przez Sejm.

Więcej…

 

Komitet "STOP rozbiórkom altan" rozpoczyna zbieranie podpisów

W piątkowym wydaniu "Dziennika Trybuna" i "Super Expressie" ukazały się komunikaty informujące o rejestracji przez marszałek Sejmu Ewę Kopacz Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "STOP rozbiórkom altan"  - Projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw.

Więcej…

 

PZD inicjuje kolejny projekt obywatelski

Podczas posiedzenia KR PZD, które odbyło się 26 czerwca br. powołany został Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Rozbiórkom altan". Jego zawiązanie podyktowane jest potrzebą nowelizacji ustawy Prawo budowlane, która wykluczy ryzyko rozbiórki altan, co bez zmiany prawa grozi nawet 900 000 działkowców.

Więcej…

 
Więcej artykułów…