Apel do Prezydenta RP w sprawie wniosku ZMP

Szanowny Panie Prezydencie, Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Puszcza" w Szczecinie prosi Pana Prezydenta o nie uleganie wnioskowi Związku Miast Polskich w sprawie skierowania ustawy o ROD z dnia 13 grudnia 2013 r. do Trybunału Konstytucyjnego.

Uważamy, że ustawa chroni we właściwy sposób interesy właścicieli i działkowców.

Wniosek ZMP uważamy za dalszy ciąg nękania działkowców a my chcemy spokojnie uprawiać swoje działki i na nich wypoczywać.

Zarząd ROD "Puszcza"

 

Apel do Minister Infrastruktury i Rozwoju Pani Elżbiety Bieńkowskiej w sprawie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego

Szanowna Pani Minister, Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Puszcza" w Szczecinie w imieniu działkowców naszego ROD wyrażamy stanowczy sprzeciw przeciwko nowym szykanom wobec nas działkowców zawartych w wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 9 stycznia 2014 roku na temat rzekomej niezgodności z prawem budowlanym murowanych altan.

Żadna z dotychczasowych ustaw dotyczących ogrodów działkowych nie określała z jakich materiałów mają być zbudowane i jak posadowione nasze altany. Określa się tylko maksymalne rozmiary tj. powierzchnię i wysokość.

Więcej…

 

Zmiany kadrowe w ROD "Puszcza"

Z dniem 20.05.2014 zrezygnował z funkcji Prezesa i Członka Zarządu Pan Marian Kostyra od 21.05.2014r. Prezesem jest dotychczasowy Wiceprezes Pan Kazimierz Paweł Szymański. Z dniem 17.05.2014r. rezygnację z funkcji skarbnika i członka Zarządu ROD złożyła Pani Elżbieta Gajdasz. Od 05.06 2014r. funkcję skarbnika ROD pełni Pani Ewa Korendowicz.

 

Pozostać w PZD czy wyodrębnić się?

Przed takim dylematem stają w bieżącym roku działkowcy wszystkich rodzinnych ogrodów działkowych. Tak wynika bowiem z art. 69 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z 13 grudnia 2013r. Stanowi  on, że: "w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, zarząd rodzinnego ogrodu działkowego, prowadzonego przez stowarzyszenie ogrodowe, o którym mowa w art. 65 ust. 1 pkt 1 (tzn. PZD)  zwołuje zebranie wszystkich działkowców korzystających z działek położonych na terenie tego rodzinnego ogrodu działkowego w celu przeprowadzenia głosowania w sprawie wyboru stowarzyszenia ogrodowego, które będzie prowadziło rodzinny ogród działkowy" - czytaj więcej

 

Maj na działce

 

Trwa najbardziej intensywny w roku sezon ogrodniczy. Kupujemy, sadzimy, wysiewamy, przesadzamy, chronimy… Jak się w tym nie pogubić!? Co i kiedy trzeba zrobić, aby nie przegapić najlepszego terminu? O tym wszystkim można dowiedzieć się z naszych  porad ogrodniczych na miesiąc maj

Więcej…

 
Więcej artykułów…