INFORMACJA z podjętych uchwał na zebraniu sprawozdawczym członków Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Puszcza”

Zarząd ROD „Puszcza” informuje że w dniu 28 marca 2014 r. zgodnie z §§ 77,78 Statutu PZD oraz § 21 Regulaminu ROD odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków PZD w ROD „Puszcza” w Szczecinie, na którym podjęto następujące uchwały  w sprawie opłat obowiązujących w 2014 r :

Więcej…

 

Regulamin Rodzinnego Ogrodu Działkowego

Podczas posiedzenia KR PZD, które odbywało się 20 i 21 lutego br. przyjęty został Regulamin Rodzinnego Ogrodu Działkowego, który zacznie obowiązywać od 1 marca 2014r. Warto pamiętać, że nowy Regulamin ma charakter tymczasowy. Po przyjęciu nowego Statutu przez Krajowy Zjazd będzie musiał powstać nowy dokument, który zostanie dostosowany do jego zapisów. Regulamin ROD - pobierz

 

Przewodnik po ustawie o ROD

 

 

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Ustawa w pigułce

Co jeżeli działkowiec nie chce być członkiem żadnego stowarzyszenia?

Jedna z ważniejszych zmian wprowadzonych nową ustawą polega na rozdzielaniu związku pomiędzy prawem do działki, a przynależnością organizacyjną do stowarzyszenia prowadzącego ROD (dotychczas każdy działkowiec musiał być członkiem organizacji). Aby nabyć lub zachować prawo do działki, działkowiec nie będzie więc musiał być członkiem jakiegokolwiek stowarzyszenia.

Więcej…

 

Co działkowcy myślą o nowej ustawie

 

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny powrót działkowców  do ogrodów po zimowej przerwie będzie przebiegał w o wiele lepszej i spokojniejszej atmosferze, niż było to rok temu. Gwarantem tego jest nowa ustawa działkowa, która weszła w życie dokładnie dziesięć dni temu.

Więcej…

 
Więcej artykułów…