Dzień Działkowca 2015 - 30 lat istnienia naszego ogrodu!

Drodzy Działkowcy,

tegoroczne obchody Dnia Działkowca połączone z jubileuszem 30-lecia istnienia naszego ogrodu, które odbywały się 05 września 2015 r. są już niestety za nami.

Uroczystość otworzył Prezes ROD "Puszcza" w Szczecinie, Pan Marek Aniszewski, który powitał wszystkich zgromadzonych oraz przedstawił zamierzenia zarządu na przyszłość, w szczególności przebieg poczynionych starań oraz zasady dotyczące zgłoszonego w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego projektu "Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD Puszcza w Szczecinie".

Następnie - w części oficjalnej - uhonorowano Działkowców-Seniorów tworzących ogród od początku jego istnienia przekazując okolicznościowe dyplomy oraz kosze upominkowe, jak również wręczono odznaki "Zasłużonego Działkowca" różnego stopnia. Te ostatnie, oprócz przedstawicieli władz ogrodu w osobach Prezesa ROD "Puszcza" oraz Wiceprezes ROD Puszcza, Pani Bogusławy Rybak uroczyście wręczał też Pan Roman Krempski - Sekretarz Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie - który jednocześnie skierował przy tej okazji kilka słów do Działkowców oraz na ręce zarządu wręczył okolicznościowy dyplom oraz statuetkę z okazji jubileuszu ogrodu. Zarząd ROD "Puszcza" ogłosił również wyniki konkursów na wzorcową działkę roku 2015 w obu kategoriach, tj. działka rekreacyjna oraz warzywniczo-sadownicza oraz przeprowadził tradycyjny konkurs na wieńce dożynkowe przygotowywane przez przedstawicieli poszczególnych sektorów.

Jako, że nasza uroczystość dotyczyła 30 lat istnienia ogrodu, okolicznościowe kosze upominkowe otrzymali również wszyscy zaproszeni w charakterze specjalnych gości dotychczasowi Prezesi ROD "Puszcza". Wreszcie, wspomnieć należy, iż w naszych uroczystościach udział wzięli przedstawiciele zarządu zaprzyjaźnionego ogrodu ROD "Rekreacja" znajdującego się w Szczecinie-Kluczu, za których upominek w postaci książki oraz mile spędzony wspólnie czas serdecznie dziękujemy.

Po części oficjalnej - wszyscy działkowcy w liczbie około 100 - oddali się już wyłącznie zabawie, na którą składało się zarówno "coś dla ciała" w postaci smacznej grochówki, chleba ze smalcem oraz ogórków małosolnych, jak i "coś dla ducha" w postaci oprawy muzycznej tworzonej na żywo przez zespół "Bez Zagrychy" z Pyrzyc i towarzyszących im tańców.

Obchody Dnia Działkowca uzupełniał także mini-kiermasz, w ramach którego oferowano przedmioty rękodzieła, kosze wiklinowe, wędzone ryby, miód oraz watę cukrową i prażoną kukurydzę dla najmłodszych, dla których dodatkowo zapewniono animacje, w szczególności różnego rodzaju konkursy oraz malowanie twarzy.

Pomimo, iż zespół muzyczny zakończył swoje występy po kilku bisach i dedykacjach około 20:30, to gwar rozmów, zabaw i muzyki rozbrzmiewał jeszcze na terenie całego ogrodu do późnych godzin nocnych.

Mamy nadzieję, że obchody Dnia działkowca w roku 2015 na długo i wyłącznie dobrze zapiszą się w Państwa pamięci i to pomimo tzw. "pogody w kratkę". Oczywiście pozostajemy do Państwa dyspozycji w kwestii wszelkich uwag, tak aby  Dzień Działkowca w roku 2016 wypadł jeszcze lepiej! Póki co jednak, dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do zapoznania się galerią zdjęć ilustrujących tegoroczną imprezę!

Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie


P.S. Chcielibyśmy wyrazić dodatkowo szczególne podziękowania za nieodpłatną pomoc w przygotowaniach oraz realizacji tegorocznej imprezy członkom rodzin Wiceprezes ROD "Puszcza" w Szczecinie, Pani Bogusławy Rybak oraz Członkini Zarządu ROD "Puszcza" w Szczecinie, Pani Zofii Tyłodzieckiej. Serdecznie dziękujemy i już teraz zachęcamy wszystkich Działkowców oraz członków ich rodzin do aktywnego udziału w przygotowaniach obchodów Dnia Działkowca w roku 2016!

Pokolenia


 

Wyniki konkursów na wzorcową działkę rekreacyjną i rekreacyjno-warzywną ROD "Puszcza" w Szczecinie roku 2015!

Szanowni Działkowcy,

w uzupełnieniu do podsumowania przebiegu Dnia Działkowca 2015, połączonego z obchodami 30-lecia naszego ogrodu poniżej przypominamy wyniki konkursów na wzorcową działkę w kategoriach:
1) działka rekreacyjna
2) działka warzywniczo-sadowniczą
wraz ze zdjęciami autorstwa Marka Aniszewskiego, Prezesa ROD "Puszcza" w Szczecinie.

Wszystkim użytkownikom wyróżnionych działek serdecznie gratulujemy dziękując jednocześnie za tworzenie dobrych wzorów do naśladowania dla nas wszystkich! :-)

Wzorcowa działka rekreacyjna 2015

I miejsce - działka nr 262

II miejsce - działka nr 461
III miejsce - działka nr 33Wzorcowa działka rekreacyjno-warzywna 2015

I miejsce - działka nr 510

II miejsce - działka nr 269


III miejsce - działka nr 505


Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie

 

Informacje o naszym projekcie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 na stronach PZD!

Szanowni Działkowcy,

z nieukrywaną radością informujemy, że nasze starania na rzecz poprawy dróg dojazdowych do ROD "Puszcza" w Szczecinie w ramach tzw. Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 zostały dostrzeżone przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców, a informację o nich zamieszczono na stronach PZD: http://pzd.pl/artykuly/16558/188/ROD-Puszcza-w-Szczecinie-ma-szanse-na-inwestycje-w-ramach-budzetu-obywatelskiego.html

Zapewniamy jednocześnie, że to dopiero początek naszych działań mających na celu przegłosowanie projektu "Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD "Puszcza" w Szczecinie" w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 oraz zapraszamy na jutrzejsze obchody Dnia Działkowca połączone z jubileuszem 30-lecia naszego ogrodu, w trakcie których Prezes ROD "Puszcza" w Szczecinie, Pan Marek Aniszewski przedstawi szczegółowo nasze dotychczasowe działania, jak i przyszłe zamierzenia związane z tym zagadnieniem.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie

 

Wymiana wodomierzy - dodatkowe informacje

Szanowni Działkowcy,

ze względu na trwający sezon urlopowy oraz przygotowania do Dnia Działkowca od 22.08.2015 r. do 07.09.2015 r. wstrzymana zostaje wymiana wodomierzy!

Niezależnie od powyższego prosimy o kontakt z Zarządem na dyżurze w każdy piątek w godzinach 17:00 – 19:00 w budynku Zarządu ROD „Puszcza” znajdującym się na terenie ogrodu lub poprzez Gospodarzy Sektorów i zgłaszanie chęci oraz propozycji terminów na wymianę wodomierzy od 08.09.2015 r. Ze względu na fakt, iż jak na razie mamy do czynienia ze stosunkowo niewielkim zainteresowaniem dotyczącym wymiany wodomierzy - możliwość zgłoszenia chęci jego wymiany dotyczy wszystkich Działkowców, którzy uiścili już stosowną opłatę, niezależnie od daty jej dokonania.

UWAGA - jednocześnie ponownie zwracamy się z prośbą o udostępnienie miejsc montażu dotychczasowych wodomierzy w sposób gwarantujący możliwość ich bezproblemowej wymiany. Dotyczy to w szczególności zapewnienia odpowiedniej wielkości otworu umożliwiającego możliwość operowania narzędziami hydraulicznymi, jak również – ze względu na materiał z którego wykonane są nowe wodomierze (plastyk) – zapewnienia odpowiedniego stanu instalacji wodnej pozwalającej na jego montaż bez konieczności dodatkowego poziomowania rur, ich skręcania i innych tego typu modyfikacji. W przypadku niezapewnienia realizacji określonych wcześniej wymagań Gospodarz Ogrodu lub inna zastępująca go osoba ma prawo odmówić wymiany wodomierza, co wobec braku legalizacji dotychczasowego urządzenia spowoduje obciążenie Państwa ryczałtową opłatą za wodę. Alternatywnie - mogą Państwo otrzymać zwrot poniesionej opłaty na zakup i wymianę wodomierza (plastykowego) i samodzielnie oraz na własne ryzyko dokonać instalacji nowego wodomierza, który plombować jedynie będzie Gospodarz Ogrodu lub inna zastępująca go osoba. W przypadku wyboru takiej opcji prosimy o kontakt z Zarządem i złożenie odpowiedniego oświadczenia na piśmie.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie

 

UWAGA - Znaleziono kosę spalinową (I. sektor)

Szanowni Działkowcy,

na terenie I. sektora odnaleziono kosę spalinową (najprawdopodobniej porzuconą przez złodziei)!

Pokrzywdzonego  właściciela kosy prosimy o kontakt bezpośrednio z dzielnicowym, sierż. szt. Grzegorzem Kęsy z Komisariatu Policji w Szczecinie Dąbiu (tel. 722 090 520) lub też za pośrednictwem Zarządu ROD Puszcza na dyżurze (każdy piątek w godzinach 17:00 – 19:00 w budynku Zarządu ROD „Puszcza” znajdującym się na terenie ogrodu), drogą emailową ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub poprzez Gospodarzy Sektorów, ew. Gospodarza Ogrodu.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie

 
Więcej artykułów…