Informacje o naszym projekcie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 na stronach PZD!

Szanowni Działkowcy,

z nieukrywaną radością informujemy, że nasze starania na rzecz poprawy dróg dojazdowych do ROD "Puszcza" w Szczecinie w ramach tzw. Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 zostały dostrzeżone przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców, a informację o nich zamieszczono na stronach PZD: http://pzd.pl/artykuly/16558/188/ROD-Puszcza-w-Szczecinie-ma-szanse-na-inwestycje-w-ramach-budzetu-obywatelskiego.html

Zapewniamy jednocześnie, że to dopiero początek naszych działań mających na celu przegłosowanie projektu "Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD "Puszcza" w Szczecinie" w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 oraz zapraszamy na jutrzejsze obchody Dnia Działkowca połączone z jubileuszem 30-lecia naszego ogrodu, w trakcie których Prezes ROD "Puszcza" w Szczecinie, Pan Marek Aniszewski przedstawi szczegółowo nasze dotychczasowe działania, jak i przyszłe zamierzenia związane z tym zagadnieniem.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie

 

Wymiana wodomierzy - dodatkowe informacje

Szanowni Działkowcy,

ze względu na trwający sezon urlopowy oraz przygotowania do Dnia Działkowca od 22.08.2015 r. do 07.09.2015 r. wstrzymana zostaje wymiana wodomierzy!

Niezależnie od powyższego prosimy o kontakt z Zarządem na dyżurze w każdy piątek w godzinach 17:00 – 19:00 w budynku Zarządu ROD „Puszcza” znajdującym się na terenie ogrodu lub poprzez Gospodarzy Sektorów i zgłaszanie chęci oraz propozycji terminów na wymianę wodomierzy od 08.09.2015 r. Ze względu na fakt, iż jak na razie mamy do czynienia ze stosunkowo niewielkim zainteresowaniem dotyczącym wymiany wodomierzy - możliwość zgłoszenia chęci jego wymiany dotyczy wszystkich Działkowców, którzy uiścili już stosowną opłatę, niezależnie od daty jej dokonania.

UWAGA - jednocześnie ponownie zwracamy się z prośbą o udostępnienie miejsc montażu dotychczasowych wodomierzy w sposób gwarantujący możliwość ich bezproblemowej wymiany. Dotyczy to w szczególności zapewnienia odpowiedniej wielkości otworu umożliwiającego możliwość operowania narzędziami hydraulicznymi, jak również – ze względu na materiał z którego wykonane są nowe wodomierze (plastyk) – zapewnienia odpowiedniego stanu instalacji wodnej pozwalającej na jego montaż bez konieczności dodatkowego poziomowania rur, ich skręcania i innych tego typu modyfikacji. W przypadku niezapewnienia realizacji określonych wcześniej wymagań Gospodarz Ogrodu lub inna zastępująca go osoba ma prawo odmówić wymiany wodomierza, co wobec braku legalizacji dotychczasowego urządzenia spowoduje obciążenie Państwa ryczałtową opłatą za wodę. Alternatywnie - mogą Państwo otrzymać zwrot poniesionej opłaty na zakup i wymianę wodomierza (plastykowego) i samodzielnie oraz na własne ryzyko dokonać instalacji nowego wodomierza, który plombować jedynie będzie Gospodarz Ogrodu lub inna zastępująca go osoba. W przypadku wyboru takiej opcji prosimy o kontakt z Zarządem i złożenie odpowiedniego oświadczenia na piśmie.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie

 

UWAGA - Znaleziono kosę spalinową (I. sektor)

Szanowni Działkowcy,

na terenie I. sektora odnaleziono kosę spalinową (najprawdopodobniej porzuconą przez złodziei)!

Pokrzywdzonego  właściciela kosy prosimy o kontakt bezpośrednio z dzielnicowym, sierż. szt. Grzegorzem Kęsy z Komisariatu Policji w Szczecinie Dąbiu (tel. 722 090 520) lub też za pośrednictwem Zarządu ROD Puszcza na dyżurze (każdy piątek w godzinach 17:00 – 19:00 w budynku Zarządu ROD „Puszcza” znajdującym się na terenie ogrodu), drogą emailową ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub poprzez Gospodarzy Sektorów, ew. Gospodarza Ogrodu.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie

 

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ DZIAŁKOWCA 2015 – OBCHODY 30-LECIA ROD "PUSZCZA" W SZCZECINIE – 5 WRZEŚNIA 2015 ROKU, OD GODZINY 12:00

Szanowni Działkowcy,

Zarząd ROD „Puszcza” ma olbrzymią przyjemność zaprosić wszystkich Państwa na jubileuszowe - bo połączone z 30-leciem istnienia naszego ogrodu - obchody Dnia Działkowca, które organizowane są w dniu 05.09.2015 r. w tradycyjnym już miejscu, czyli przy siedzibie biura Zarządu. Zapewniamy bezpłatną grochówkę (350 porcji), tańce i dobrą zabawę. Zaczynamy już o godz. 12:00.

Poniżej prezentujemy proponowany program imprezy:
1. Przywitanie Działkowców oraz zaproszonych Gości przez Prezesa ROD „Puszcza” w Szczecinie - ok. 12:00
2. Przedstawienie "naszego" projektu zgłoszonego do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 - ok. 12:05
3. Wręczenie dyplomów okolicznościowych dla Działkowców – Seniorów - ok. 12:15
4. Wręczenie Złotych, Srebrnych i Brązowych odznaczeń „Zasłużony Działkowiec" - ok. 12:25
5. Wręczenie wyróżnień w konkursie „Wzorowa Działka 2015 roku” - ok. 13:05
6. Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i prezentacja przygotowanych wieńców - ok. 13:20
7. Tradycyjny poczęstunek grochówką, chlebem ze smalcem i ogórkami - ok. 13:35
8. Zabawa do późnego wieczora, którą umilać będzie zespół muzyczny "Kapela Weselna" z Pyrzyc - od ok. 14:00

Dodatkowo zaplanowaliśmy:
- konkursy i zabawy dla najmłodszych
- pokaz zdjęć działek wyróżnionych w tym roku w kategorii:
• Wzorowa Działka Warzywniczo-Sadownicza ROD „Puszcza” roku 2015
• Wzorowa Działka Rekreacyjna ROD „Puszcza” roku 2015
- "Mini-Kiermasz Ogrodniczy”, w ramach którego Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie-Zdrojach oferować będzie w sprzedaży byliny, cebulki, drzewka i krzewy, sprzedawane będą świeże i wędzone ryby, a także prowadzona będzie sprzedaż różnych gatunków miodu z pasiek rodzinnych

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie


UWAGA - zwracamy się do wszystkich Działkowców z uprzejmą prośbą o zabranie ze sobą dowodów osobistych!

Konkursowe wieńce dożynkowe prosimy dostarczać do biura Zarządu "ROD" Puszcza w dniu obchodów Dnia Działkowca 2015, do godz. 11:45.

Zarząd zwraca się także z prośbą do wszystkich Działkowców o ewentualną pomoc  w przygotowaniu obchodów Dnia Działkowca i sprzątaniu po ich zakończeniu. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt na dyżurze Zarządu, w każdy piątek w godzinach 17:00 – 19:00 w budynku Zarządu ROD „Puszcza” znajdującym się na terenie ogrodu, drogą emailową ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub poprzez Gospodarzy Sektorów i Gospodarza Ogrodu.

Analogicznie, jeżeli chcieliby Państwo zaprezentować na Dniach Działkowca swoje płody rolne lub mają Państwo pomysł na dodatkowe uatrakcyjnienie imprezy, to także prosimy o pilny kontakt z Zarządem.

 

UWAGA - barszcz sosnowskiego na terenie ROD „Puszcza”!

Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie zwraca się wszystkich Działkowców z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na występowanie możliwych siedlisk barszczu sosnowskiego na terenie ROD „Puszcza” w Szczecinie i ich zgłaszanie do Zarządu. Jak na razie – dzięki informacji z Państwa strony  – zlokalizowano jedno miejsce występowania tej rośliny znajdujące się na ogólnodostępnym terenie vis-a-vis działek 407 i 406.

Ze względu na niebezpieczeństwo, jakie stwarzała ta roślina rosnąc na nieogrodzonej części wspólnej ogrodu Prezes Zarządu osobiście, w dniu 25.07.2015 r. zajął się zebraniem i utylizacją kwiatostanów barszczu oraz dodatkowo dokonał oprysku rosnących w tym miejscu zielonych części barszczu herbicydem Roundup.

Poniżej zamieszczamy krótką relację zdjęciową ilustrującą podjęte działania i ich efekty:

Barszcz Sosnowskiego jeszcze w pełnej okazałości - 17.07.2015 r.

Akcja usuwania rośliny - 25.07.2015 r.

Akcja usuwania rośliny - 25.07.2015 r.

Akcja usuwania rośliny - 25.07.2015 r.

Akcja usuwania rośliny - 25.07.2015 r.

Akcja usuwania rośliny - 25.07.2015 r.

Akcja usuwania rośliny - 25.07.2015 r.

Akcja usuwania rośliny - 25.07.2015 r.

Stan obecny - 14.08.2015 r.

Stan obecny - 14.08.2015 r.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie

 
Więcej artykułów…