Możliwość zamieszczania ogłoszeń o sprzedaży działek na stronie internetowej ROD „Puszcza”

Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie w związku z zapytaniami dotyczącymi „sprzedaży” działek ogrodowych informuje, iż na stronie internetowej ROD Puszcza (http://puszcza.szczecin.pl/) istnieje możliwość bezpłatnego umieszczania ogłoszeń dotyczących „sprzedaży” działki. Zgłoszenie takie przekazać można na w postaci pisma z tekstem ogłoszenia na dyżurze Zarządu, w każdy piątek w godzinach 17:00 – 19:00 w budynku Zarządu ROD „Puszcza” znajdującym się na terenie ogrodu, poprzez Gospodarzy Sektorów i Gospodarza Ogrodu lub drogą emailową – forma preferowana – kierowaną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Do ogłoszenia publikowanego na stronie internetowej ogrodu mogą Państwo załączyć kilka zdjęć, które również ukażą się na stronie. Ogłoszenie musi zawierać nr działki, numer telefonu do „sprzedającego” oraz propozycje ceny.

W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie


 

Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD "Puszcza" w Szczecinie - "nasz" projekt w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016

Zarząd ROD „Puszcza” z radością pragnie poinformować Państwa, iż w ramach tzw. „Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016” Prezes Zarządu zgłosił propozycję zadania pod nazwą „Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD Puszcza w Szczecinie”. W przeciwieństwie do lat poprzednich zgłoszenie w sposób kompleksowy reguluje temat dojazdu do działek i obejmuje utwardzenie nawierzchni odcinków nie tylko ulicy Regatowej i Agnieszki, ale także ul. Leonida Teligi, dróg gruntowych wiodących wzdłuż sektorów VII. i IV.) wraz ze znajdującym się tam placem postojowym, drogi gruntowej prowadzącej na tyły sektora VI., brukowanego fragmentu ulicy Chłopskiej i wreszcie obejmuje także uporządkowanie i udostępnienie do ruchu drogi rozgraniczającej teren ogrodu od Puszczy Bukowej.

Apelujemy do wszystkich Działkowców ROD „Puszcza”, ale także i do pozostałych Działkowców zameldowanych lub zamieszkujących na terenie Gminy Miasta Szczecin do oddania swojego głosu na „nasz” projekt w ramach zadań dla dzielnicy Prawobrzeże! Poproście Państwo o oddanie głosów także członków swoich rodzin, znajomych , studentów oraz wszystkie inne osoby, którym leży na sercu dobro Działkowców z ROD "Puszcza".

Tekst zgłoszonego wniosku wraz z załącznikami znaleźć można na stronie Urzędu Miasta Szczecina: http://bip.um.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116099.asp?soid=C7162650E43F4CA18C2B7D8DB85C5C24

Przypominamy, iż głosowanie na „nasz” projekt odbywać się będzie w dniach od 1 października do 21 października 2015 r. a oddanie głosu możliwe będzie zarówno przez internet lub osobiście na podstawie numeru PESEL oraz pod warunkiem zameldowania,  bądź zamieszkania na ternie Gminy Miasta Szczecin. Szczegółowe informacje na temat wymagań dotyczących głosowania znajdują się na stronie Urzędu Miasta Szczecina: http://bip.um.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116089.asp.

Warto pamiętać, że w ubiegłym roku zwycięski dla dzielnicy Prawobrzeże projekt zdobył 2299 głosów, tak więc mamy nadzieję, że wspólnym siłami uda nam się w tym roku przegłosować wreszcie „naszą” propozycję i uzyskamy tym samym godne warunki dojazdu do naszych działek na miarę XXI wieku. Z góry dziękujemy za Państwa zaangażowanie w upowszechnienie informacji o zgłoszonym przez nas projekcie i oddane głosy.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie

 

Czyn społeczny 2015 siłami członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Gospodarzy Sektorów

Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie z radością informuje, iż w ramach tzw. „czynu społecznego”, który miał miejsce w dniach 18.07.2015 r., 29.07.2015 r. oraz 05.08.2015 r. wspólnymi siłami członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Gospodarzy Sektorów zakończono prace porządkowe przy fragmencie ogólnodostępnej części ogrodu w okolicach działek  nr 355, 356, 357 i 358.

W ramach przeprowadzonych prac nawieziono i rozplantowano 24 tony ziemi z gruzem, 72 tony czarnoziemu, zasadzono 15 kg trawy oraz usunięto samosiejki i przycięto znajdujące się tam krzewy i suche gałęzie drzew.

Mamy nadzieję, że obecny stan tego terenu będzie cieszył wzrok zarówno okolicznych, jak i wszystkich pozostałych Działkowców decydujących się na spacer w tej części ogrodu.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych telefonem komórkowym ilustrujących proces realizacji tego tzw. „czynu społecznego”:

Roboty ziemne - 18.07.2015 r.


Roboty ziemne - 18.07.2015 r.


Roboty ziemne - 18.07.2015 r.

Roboty ziemne - 18.07.2015 r.

Roboty ziemne - 18.07.2015 r.

Walcowanie i sianie trawy - 05.08.2015 r.

Walcowanie i sianie trawy - 05.08.2015 r.

Walcowanie i sianie trawy - 05.08.2015 r.

Pierwsze efekty - 14.08.2015 r.

Pierwsze efekty - 14.08.2015 r.

Pierwsze efekty - 14.08.2015 r.

Jednocześnie prosimy o powstrzymanie się od parkowania samochodów oraz zadeptywania tego obszaru do momentu wzrostu zasianej trawy oraz apelujemy do okolicznych Działkowców o zaprzestanie praktyk polegających na wyrzucaniu na tym obszarze skoszonej na działkach trawy, zgniłych jabłek i innych odpadów organicznych oraz pozostałych śmieci.


Przypominamy, iż na podstawie § 57 regulaminu Rodzinnego Ogrodu Działkowego  odpady organiczne, w szczególności części roślin pochodzące z działki winny trafiać do kompostowników, a każdy Działkowiec ma obowiązek wyposażyć swoją działkę w kompostownik! (Obowiązujący tekst regulaminu znaleźć można m.in. na stronach Polskiego Związku Działkowców: http://pzd.pl/uploads/5/Regulamin_ROD_2014.pdf)

Pozdrawiamy
Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie

 

Pożar w pobliżu ROD "Puszcza" - 25.04.2015 r.

Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie apeluje do wszystkich Działkowców o zaprzestanie wyrzucania niedogaszonych pozostałości po grillach do śmietników lub poza teren ogrodu.

Jako przykład konsekwencji takiego niefrasobliwego działania wskazujemy na pożar części lasu, który wybuchł pod koniec kwietnia bieżącego roku w okolicach wejścia na ogród znajdującego się w sektorze VI. i który zdaniem jednego ze strażaków biorących udział w akcji gaśniczej spowodowany był wyrzuceniem żarzących się pozostałości po grillu bezpośrednio na ściółkę leśną.

Należy dodać, że w wyniku tego wydarzenia zagrożona została altanka na działce nr 532 , która szczęśliwie jednak nie zajęła się ogniem na skutek szybkiego przyjazdu Państwowej Straży Pożarnej po jej zawiadomieniu przez znajdującego się wówczas na terenie ogrodu Prezesa Zarządu, który do momentu przyjazdu strażaków wraz z grupą przyjaciół próbował ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych telefonem komórkowym ilustrujących to zdarzenie:


Pozdrawiamy
Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie

 

Włamania do altan i kradzieże wodomierzy – zgłoś Dzielnicowemu!

Zarząd ROD „Puszcza” pragnie poinformować, że w wyniku spotkania Prezesa Zarządu z „naszym” Dzielnicowym, sierż. szt. Jackiem Jaremkiem, które odbyło się w dniu 30.06.2015 r. Komisariat Policji w Szczecinie-Dąbiu otrzymał zestaw kluczy do furtek i bram ogrodu dzięki czemu jego teren jest obecnie okazjonalnie patrolowany przez funkcjonariuszy Policji.

W wyniku tego spotkania na każdej tablicy wywieszono również dane kontaktowe, które przypominamy poniżej:
dzielnicowy, sierż. szt. Jacek Jaremek
tel. komórkowy - 722 090 521
tel. do komisariatu - 91 82 12 612


Komisariat Policji Szczecin Dąbie
ul. Pomorska 15
70-812 Szczecin

Zarząd ROD „Puszcza” apeluje do Działkowców o zgłaszanie wszystkich zauważonych kradzieży lub aktów wandalizmu bezpośrednio Dzielnicowemu lub Policji (numer 112 albo 997) oraz za naszym pośrednictwem wraz z wskazaniem czasu i miejsca (numer działki, sektor) zaistnienia zdarzenia. Aktualne dane mogą pozwolić na bardziej skuteczne działania Policji, w tym organizację patroli. Tylko takie wspólne działanie Działkowców może przynieść owoce w postaci wyeliminowania lub chociażby ograniczenia nękającej ogród fali kradzieży.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie


 
Więcej artykułów…