Terminy odczytu wodomierzy oraz informacja o zamknięciu dopływu wody

Szanowni Działkowcy,

zarząd ROD "Puszcza" uprzejmie informuje, że odczyty wodomierzy dokonywane będą w dniach 03.10, 10.10 oraz 17.10 w godzinach 10:00 – 14:00 oraz wyjątkowo, według indywidualnych ustaleń dokonanych telefonicznie z Gospodarzem ogrodu lub Gospodarzami sektorów - numery telefonów do Gospodarza ogrodu oraz Gospodarzy poszczególnych sektorów poniżej:
1. Lucjan Kowaleski, tel. 601 754 537 (Gospodarz ogrodu)
2. Roman Mielnik, tel. 785 991 394 (Gospodarz sektora nr I)
3. Halina Smyl, tel. 503 691 618 (Gospodarz sektora nr II)
4. Stanisław Ottowicz, tel. 781 259 261 (Gospodarz sektora nr IV i V)
5. Wiesław Wiśniewski, tel. 605 185 736 (Gospodarz sektora nr VI)
6. Lucjan Nowacki, tel. 669 026 614 (Gospodarz sektora nr VII)

Jednocześnie informujemy, iż zakręcenie głównego zaworu wody nastąpi najpóźniej do dnia 30.10.2015 r. z możliwością wcześniejszego zamknięcia dopływu wody w przypadku wystąpienia przymrozków.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie

 

Szczeciński Budżet Obywatelski 2016 - mamy już swój plakat!

Szanowni Państwo,

z radością pragniemy poinformować, że w ramach naszych starań o promowanie projektu - Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD "Puszcza" w Szczecinie - zgłoszonego w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zakończono przygotowywanie i druk plakatu informacyjnego, który w porozumieniu z PZD, Okręg w Szczecinie rozwieszony zostanie we wszystkich większych ogrodach w Szczecinie, jak i na tablicach ROD Puszcza. Jednocześnie, informacje o naszym projekcie rozpowszechniane będą na rozpoczynających się właśnie szkoleniach dla zarządów rodzinnych ogrodów działkowych prowadzonych przez PZD, Okręg w Szczecinie.

Plakat ROD "Puszcza"

Przy tej okazji raz jeszcze prosimy Państwa o namawianie członków swoich rodzin, znajomych i przyjaciół ze Szczecina, w tym działkowców z innych szczecińskich ogrodów do oddania głosu na nasz projekt zgłoszony w ramach zadań dla dzielnicy Prawobrzeże.

Gra toczy się o dużą - bo wynoszącą 1 350 000,00 zł - stawkę!

Przypominamy, iż głosować będzie można od 1 do 21 października tego roku:
1. osobiście w siedzibie UM Szczecin, Plac Armii Krajowej 1 lub w filii UM Szczecin, ul. Rydla 39 na osiedlu słonecznym
2. przez internet na stronie: http://konsultuj.szczecin.pl

W przypadku problemów z oddaniem głosu przez internet zapraszamy w piątki 2, 9 i 16 października na dyżury zarządu ROD "Puszcza" w Szczecinie, w trakcie których pomożemy Państwu w skutecznym oddaniu głosu w tym ważnym głosowaniu.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD „Puszcza” w Szczecinie

 

ROD "Puszcza" w Szczecinie na facebook'u!

Szanowni Działkowcy,

idąc z duchem czasu informujemy, iż na portalu społecznościowym Facebook założony został profil dla naszego ogrodu: https://www.facebook.com/RODPuszczaSzczecin

Zachęcamy do jego polubienia, jak i aktywnego udziału w jego tworzeniu, co może mieć niebagatelne znaczenie w kontekście zgłoszonego przez nas projektu - oprawa jakości dróg dojazdowych do ROD "Puszcza" w Szczecinie - w tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie

 

Dzień Działkowca 2015 - 30 lat istnienia naszego ogrodu!

Drodzy Działkowcy,

tegoroczne obchody Dnia Działkowca połączone z jubileuszem 30-lecia istnienia naszego ogrodu, które odbywały się 05 września 2015 r. są już niestety za nami.

Uroczystość otworzył Prezes ROD "Puszcza" w Szczecinie, Pan Marek Aniszewski, który powitał wszystkich zgromadzonych oraz przedstawił zamierzenia zarządu na przyszłość, w szczególności przebieg poczynionych starań oraz zasady dotyczące zgłoszonego w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego projektu "Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD Puszcza w Szczecinie".

Następnie - w części oficjalnej - uhonorowano Działkowców-Seniorów tworzących ogród od początku jego istnienia przekazując okolicznościowe dyplomy oraz kosze upominkowe, jak również wręczono odznaki "Zasłużonego Działkowca" różnego stopnia. Te ostatnie, oprócz przedstawicieli władz ogrodu w osobach Prezesa ROD "Puszcza" oraz Wiceprezes ROD Puszcza, Pani Bogusławy Rybak uroczyście wręczał też Pan Roman Krempski - Sekretarz Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie - który jednocześnie skierował przy tej okazji kilka słów do Działkowców oraz na ręce zarządu wręczył okolicznościowy dyplom oraz statuetkę z okazji jubileuszu ogrodu. Zarząd ROD "Puszcza" ogłosił również wyniki konkursów na wzorcową działkę roku 2015 w obu kategoriach, tj. działka rekreacyjna oraz warzywniczo-sadownicza oraz przeprowadził tradycyjny konkurs na wieńce dożynkowe przygotowywane przez przedstawicieli poszczególnych sektorów.

Jako, że nasza uroczystość dotyczyła 30 lat istnienia ogrodu, okolicznościowe kosze upominkowe otrzymali również wszyscy zaproszeni w charakterze specjalnych gości dotychczasowi Prezesi ROD "Puszcza". Wreszcie, wspomnieć należy, iż w naszych uroczystościach udział wzięli przedstawiciele zarządu zaprzyjaźnionego ogrodu ROD "Rekreacja" znajdującego się w Szczecinie-Kluczu, za których upominek w postaci książki oraz mile spędzony wspólnie czas serdecznie dziękujemy.

Po części oficjalnej - wszyscy działkowcy w liczbie około 100 - oddali się już wyłącznie zabawie, na którą składało się zarówno "coś dla ciała" w postaci smacznej grochówki, chleba ze smalcem oraz ogórków małosolnych, jak i "coś dla ducha" w postaci oprawy muzycznej tworzonej na żywo przez zespół "Bez Zagrychy" z Pyrzyc i towarzyszących im tańców.

Obchody Dnia Działkowca uzupełniał także mini-kiermasz, w ramach którego oferowano przedmioty rękodzieła, kosze wiklinowe, wędzone ryby, miód oraz watę cukrową i prażoną kukurydzę dla najmłodszych, dla których dodatkowo zapewniono animacje, w szczególności różnego rodzaju konkursy oraz malowanie twarzy.

Pomimo, iż zespół muzyczny zakończył swoje występy po kilku bisach i dedykacjach około 20:30, to gwar rozmów, zabaw i muzyki rozbrzmiewał jeszcze na terenie całego ogrodu do późnych godzin nocnych.

Mamy nadzieję, że obchody Dnia działkowca w roku 2015 na długo i wyłącznie dobrze zapiszą się w Państwa pamięci i to pomimo tzw. "pogody w kratkę". Oczywiście pozostajemy do Państwa dyspozycji w kwestii wszelkich uwag, tak aby  Dzień Działkowca w roku 2016 wypadł jeszcze lepiej! Póki co jednak, dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do zapoznania się galerią zdjęć ilustrujących tegoroczną imprezę!

Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie


P.S. Chcielibyśmy wyrazić dodatkowo szczególne podziękowania za nieodpłatną pomoc w przygotowaniach oraz realizacji tegorocznej imprezy członkom rodzin Wiceprezes ROD "Puszcza" w Szczecinie, Pani Bogusławy Rybak oraz Członkini Zarządu ROD "Puszcza" w Szczecinie, Pani Zofii Tyłodzieckiej. Serdecznie dziękujemy i już teraz zachęcamy wszystkich Działkowców oraz członków ich rodzin do aktywnego udziału w przygotowaniach obchodów Dnia Działkowca w roku 2016!

Pokolenia


 

Wyniki konkursów na wzorcową działkę rekreacyjną i rekreacyjno-warzywną ROD "Puszcza" w Szczecinie roku 2015!

Szanowni Działkowcy,

w uzupełnieniu do podsumowania przebiegu Dnia Działkowca 2015, połączonego z obchodami 30-lecia naszego ogrodu poniżej przypominamy wyniki konkursów na wzorcową działkę w kategoriach:
1) działka rekreacyjna
2) działka warzywniczo-sadowniczą
wraz ze zdjęciami autorstwa Marka Aniszewskiego, Prezesa ROD "Puszcza" w Szczecinie.

Wszystkim użytkownikom wyróżnionych działek serdecznie gratulujemy dziękując jednocześnie za tworzenie dobrych wzorów do naśladowania dla nas wszystkich! :-)

Wzorcowa działka rekreacyjna 2015

I miejsce - działka nr 262

II miejsce - działka nr 461
III miejsce - działka nr 33Wzorcowa działka rekreacyjno-warzywna 2015

I miejsce - działka nr 510

II miejsce - działka nr 269


III miejsce - działka nr 505


Pozdrawiamy
Zarząd ROD "Puszcza" w Szczecinie

 
Więcej artykułów…